Restorers Executive KS295XQLL-P Mini-Widespread Bathroom Faucet
Restorers Executive KS295XQLL-P Mini-Widespread Bathroom Faucet provides all of the design elements of a quality faucet without the need for a deck plate in 3-hole sinks. The Executive mini-widespread bathroom faucet features a sleek, angled spout and rectangular handles on square bases. The sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Choice if finishes. A matching finish drain is also included. Adorn your washroom with the transitional stylings and bold allure of this faucet.
Specifications
| Additional Dimensions | 2" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" - 8" Adjustable |
| Height | 2" |
| Length | 4 1/2" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 4 1/2" |
| Style | Traditional |
| Width | 3 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like